Figurki, które opowiadają historie – warsztaty

Zapraszamy 12 października w godz. 13.00-15.00 do Oleśnickiego Domu Spotkań z Historią, ul. Bociania 11 na warsztaty „Figurki, które opowiadają historie”, które poprowadzi Marta Derejczyk z Muzeum Etnograficznego z Wrocławia. Warsztaty skierowane są do dzieci w wieku 7-12 lat. Na warsztaty obowiązują zapisy: tel. 530-614-622.

Co to znaczy „sztuka ludowa”? Kto może zostać artystą? Czy życie rzeźbiarza ma wpływ na jego dzieła? Jakie historie mogą nam dziś opowiedzieć drewniane figurki? Odpowiedzi na te pytania poszukamy na wystawie „Drewniane historie”, która prezentuje prace Mikołaja Zagórnego z Ligoty Wielkiej koło Oleśnicy. Spróbujemy też wykonać własne małe rzeźby w materiale – niespodziance.