Historia Oleśnicy w zasięgu ręki

muzeum_102fotKDziedzic.tifNa parterze muzeum znajduje się Sala z Makietą Miasta obrazującą średniowieczny układ ulic w obrębie murów obronnych oraz Mediateka wyposażona w stół interaktywny i stanowiska audio. Na I piętrze ścieżka zwiedzania przebiega przez sale zatytułowane Księstwo i Pokój Fryderyka Augusta, obejmujące historycznie lata 1255-1884, a następnie przez pomieszczone w jednej sali ekspozycje dotyczące Nowoczesności (1884-1945) i Współczesności (po 1945). Jej ostatnim punktem jest Sala Kolekcjonera, przeznaczona na wystawy czasowe miejscowego środowiska kolekcjonerów.

Wsparcie Unii Europejskiej

„Tworzenie i upowszechnianie baz danych na potrzeby miejskiej placówki wystawienniczej w Oleśnicy” - tak nazywa się projekt, na który miasto Oleśnica otrzymało wsparcie Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013.Łączna wartość inwestycji wynosi 692 940,92  zł, a kwota unijnego wsparcia - 475 999,55  zł.

uniatfg

Dlaczego warto nas odwiedzić:

• Oleśnicki Dom Spotkań z Historią został utworzony nie tylko z myślą o chłonnych wiedzy o swoim mieście oleśniczanach, ale także turystach, którzy chcą poznać jedno z piękniejszych miast Dolnego Śląska. Zarówno jednym, jak i drugim dajemy możliwość poznania historii Oleśnicy w pigułce.
  • Różnorodność tematyczna, bogate zastosowanie nowoczesnych technologii, nastawienie na wszystkie kategorie wiekowe zwiedzających, a także ich zróżnicowany stopień historycznego wtajemniczenia daje nam pewność, że stworzyliśmy placówkę, która może zainteresować każdego.