Promocja książki “Świadek mrocznych czasów”

13 stycznia w Oleśnickim Domu Spotkań z Historią odbyła się promocja książki „Świadek mrocznych czasów. Lata osiemdziesiąte XX wieku w obiektywie Feliksa Jakimowicza” autorstwa prof. Tomasza Balbusa i Magdy Wysockiej.

Organizatorami wydarzenia był Oddział Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu oraz Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Oleśnicy.

Spotkanie otworzyły Zastępca Dyrektora Oddziału IPN we Wrocławiu dr Katarzyna Pawlak-Weiss oraz Dyrektor MOKiS w Oleśnicy Agata Szpiłyk. Prelegentami byli autorzy książki oraz Łukasz Sołtysik. Gościem honorowym był Feliks Jakimowicz. W trakcie spotkania przemawiała również działaczka Solidarności Jadwiga Matuszewska.

W trakcie promocji otrzymać można było album oraz obejrzeć wystawę przygotowaną przez Tomasza Balbusa i Magdę Wysocką. Wystawę do końca stycznia można zobaczyć w Oleśnickim Domu Spotkań z Historią.

fot. Kornelia Choroszy/MOKiS