Wernisaż wystawy rzeźby “Drewniane historie”

15 września Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki zaprosił do Oleśnickiego Domu Spotkań z Historią na wernisaż wystawy rzeźby Mikołaja Zagórnego, nieprofesjonalnego artysty z Ligoty Wielkiej. Prace nieżyjącego już rzeźbiarza pochodzą z kolekcji  Muzeum Etnograficznego Oddziału Muzeum Narodowego w Wrocławiu.

Rzeźby utrwalały zarówno „historię przez wielkie H” – doświadczenia wojenne, portrety historycznych postaci, jak i życie codzienne. Dokumentował przedstawicieli znanych sobie zawodów, prace domowe i na roli, a także różne panujące za jego życia mody. Postacie, które stworzył, ilustrowały konkretne czasy i opatrywane były datami umieszczonymi na spodzie figurki.

Wystawę można oglądać w godzinach otwarcia Oleśnickiego Domu Spotkań z Historią.

fot. Marta Derejczyk

fot. Dominik Mol